Cesta kolem světa za pět dní

Den první - návštěva Ameriky

Den první jsme vypluli lodí, abychom se zabydleli v Americe mezi indiány, vyráběli si čelenky a totemové masky, starší indiáni zvládli vyrobit i lovecké zbraně, tančili indiánské tance a všichni jsme si namalovali lovecké maskování na obličej. I když jsme se zatím všichni mezi sebou neznali, brzy by nikdo nepoznal, kdo je na táboře nováčkem. Na oběd jsme měli kuřecí špízy s americkými bramborami  Nezbyl ani kousek, mňam. Odpoledne jsme barvili trička u studánky v Houslích a hráli na schovku. Jdem spát a zítra hurá do Afriky!!!
 

Jedem do Afriky aneb den druhý

Jedem do Afriky, jedeme do Zimbabwe, jedem na hostinu, špatně to nedopadne :-) ou jééé... Letadlem do Afriky přes celní zónu se dostali bez potíží všichni cestovatelé z Lišky. Dopoledne jsme vyrobili v africké vesnici slušivé sukýnky z vlny a hudební chřestidla. Odpoledne cestou africkou stepí v době monzunových dešťů nás nesnědla žádná divoká zvířata. Pytláci si nalovili nějaká divoká zvířata do sbírky, ale africké šneky jsme ponechali jejich osudu. Postavili jsme domorodcům nějakou kanalizaci na období dešťů a za odměnu jsme dostali místní měnu -  korálky a velký diamant na pas. Zítra nás čeká Asie, pastevecké stepi, stříhání ovcí, jízda na koni a oprava velké zdi v Číně. 

Asijská pastevecká idylka aneb den třetí !kritický!

Dnešní ráno jsme ponorkou dopluli do Asie. Mongolové, Číňané nebo Japonci, šikmé oči získal každý z cestovatelů, nebylo to po rýži, ale po piškotové svačině hůlkami. den začal v Číně svačinkou s hůlkami. Od rána jsme mluvili "čínsky, japonsky nebo mongolsky". Oběd byl brzy za námi spolus dopoledním sypáním mandal z písku. Polední klid byl krátký neboť nás čekala výprava do mongolských stepí za ovcemi, koníkem a vlnou.  
Celé odpoledne jsme stříhali ovce, plstili míčky z ovčího rouna a ošetřovali místní stepní koně. Mongolský pastevec Zhouing Kamil nám ukázal, jak se stará o koňská kopyta. Ostříhaná ovce odběhla na pastvu a nastal čas vyrazit zpátky, razítko do pasu a zítra hurá do Evropy. Děkujeme za pomoc Báře a Jirkovi z T-Mobile, kteří nám věnovali jeden den jako dobrovolníci a také Občanskému sdružení Abel, které připravilo pastevecký program pro naše cestovatele. Počasí se také umoudřilo, tak snad to vydrží i do zítra.

Evropané v Lysolajích aneb den čtvrtý!

Evropané v Lysolajích
Dnes uhodil čtvrtý den a pěšky, někteří vlakem (po protestech, že pěšky ne), jsme v Evropě navštívili různé země, v Itálii jsme si upekli
vlastní pizzu, navštívili klenotnickou výrobnu a sestavili si šperk z drahokamů. Polámali jsme si dopoledne trochu hlavy nad hlavolamy.
Po obědě jsme oloupili draka o poklad a vysvobodili princeznu z jeho spárů. Občas jsme si připadali jako ve starodávném Babyloně
po zmatení jazyků, to je ale v Evropě úplně normální, ne? Zítra nás čeká výlet do Austrálie - a jak tam dojedem se nechejte překvapit!
PS: Foto dole - dopolední archeologická dílna se odpoledne proměnila v dračí jámu :-)¨

FOTKY na Rajčeti - https://www.rajce.net/a10326782

 

Austrálie tam to žije! aneb den pátý a poslední :-)

Pátý den jsme se z Evropanů změnili na Australany, stačilo prokopat tunel a už nás vítali domorodci tradičním pozdravem, který jsme se hned naučili. Po svačině jsme vyrazili ven, malovali jsme hlinkami a v Houslích si zahráli na lasice a veverky. Ptakopyska jsme bohužel neviděli, ale zato hmyzu bylo k vidění až až.
Pomocí kelímků s lupou jsme pozorovali boj mravenců s pavoukem, kobylky, včely a jiné hmyzáky.
K obědu byla klokaní kapsa se špenátem, pak jsme se vydali do buše hledat jedovaté pavouky. Nakonec jsme pozorovali divokou kočku, jak si hraje s myší. Stihli jsme se ještě naposledy pomalovat jak jste si všimli. Pletli jsme taky pavoučí sítě v Kaménce a hledali opály v dole, nakonec jsme objevili i sladký poklad v košíku na stromě, těsně před tím než začaly záplavy deště. Před povodní jsme se naštěstí schovali včas. Pak už jen odměny, diplomy, potřásání tlapkami a společné balení a úklid a setkání s vámi.

Fotky najdete na https://www.rajce.net/a10332062
 
Hezký klidný víkend všem přejí za Lišky
vedoucí Jana, Míla, Marcela, Lenka, Jitka, Petr
a jejich pomocníci Eliška, Bára, Andrea a Tomáš
 

 

Podívejte se na fotky z našich předchozích táborů

- ti, kteří s námi byli, již vědí - o napětí a zábavu nebyla nouze.

2012 Tajemství staré truhly

 

2013 V Houslích se usadil drak

V Houslích se usadil drak - dračí řev

2014 ... Cesta kolem světa za pět dní

Organizátor tábora:

MC Liška o.s. Občanské sdružení je registrované u MVČR od 5.4.2011.

IČO: 22894730 

Sídlo: Sídlištní 202/2, 165 00 Praha 6 Lysolaje.

Transparentní účet u Raiffeisen Bank a.s.: č. 6783564001/5500