Letní tábory 2015

Příměstský tábor v Lišce na téma "Strojem času"

Časoprostorové kontinuální zpravodajství:

Den první - bod ZERO

Poslové z budoucnosti XB 68 a XB10 hlásí, že první den byl vydatný a plný zážitků. 
Celá výprava cestovatelů časem pomáhala nejdříve s plánem a pak při stavbě stroje času, který naleznete na mostě v Kaménce u školy.
Už chybí jen dvě důležité součástky, abychom se mohli vydat zítra do pravěku na lov mamutů:
vstupní portál do časoprostorového kontinua a vesmírné hodiny.
Vyrobili jsme si intergalaktickou přilbu pro průchod rojem meteoritů, utužili těla na odpolední hodince jógy se Soňou.
Cestovatelé získali do časoprostoru intergalaktický pas s letenkou. Máme táborovou hymnu, a doufáme, že už jste ji aspoň pětkrát před spaním zpívali :-)
Dobrou noc
XB 10 Marcela a XB 68 Jana
 

Den druhý - V pravěku jsou mamuti

Přestože dopoledne trochu sprchlo, v cestě do pravěku nám to nezabránilo. Naopak!
Napnuli jsme na stroj času časoprostorové kontinuum, nastavili vesmírné hodiny a stroj času nás přesunul přímo do pravěku.
Chvíli to dělalo bžžžžum, prsk prásk a byli jsme tam.
V pravěku jsme roztloukali pazourek, vyrobili si zbraně na mamuta, střílelo se lukem a mamut zahynul strašnou smrtí, vykrvácel dočista.
Na kůži jsme zakreslili jeho podobu, abychom na nic nezapomněli. Opět jsme se protáhli jógou, od lovu si trochu odpočinuli.
(Nezapomenutelný lov zažíval také XB 10, kteréhož si děti spletli s mamutem a uspořádaly na něj bezprecedentní lov barevnými míčky.)
Pokud mohu mluvit za všechny členy výpravy a to myslím, že ano, cesta do pravěku byla povedená taškařice a zítra, zítra to začne zase znovu.
Nabalte cestovatelům větší dopolední svačinu, oběd bude později, čeká nás středověká obluda, ovce, brambory a obilí.
Trochu divná směs, říkáte?
Však uvidíte... 
 

Den třetí -  Samá práce, samá práce!

Krléš, poutníci časem!
Dnes ve středověku jsme zavítali na pole a pastviny k oráči Kamilovi. Čekala na nás práce a zase práce, ale nelekli jsme se a pomohli vyplet oráčovi bramborové políčko, poznali jsme, jaká je to bez strojů a koní dřina, než se pole zorá či obdělá a nakonec jsme sklidili nějaké zrno.
Pravda, více bylo plevele než zrna, ale naše úderná žlutá jednotka si i s plevelem velmi rychle poradila. Se zrním taky, moc ho nezbylo :-)
Díky koníkovi Bleskovi jsme poznali, jak je dobré míti v zápřahu ne dětskou, ale koňskou sílu. A naučili jsme se taky, že koni je třeba za práci poděkovat slovem a pohlazením. Po dobrém obědě, svíčkové s knedlíčkem, který jsme si všichni tuplovaně zasloužili, jsme se odebrali k odpočinku do Kaménky, kde na nás ve stínu čekali kejklíři a písmomalíři.
Byl to náročný den a zítra cestujem mezi Římany a Řeky.
Čeká nás medové dopoledne a Tóga party, nezapomeňte na karimatky, deky, prostěradla a něco na zub na naši společnou hostinu. Tak naposledy Krléš a zítra už jen Ave Caesar!
 

Den čtvrtý - Ave Caesar a včely aneb Tóga party

Milí cestovatelé časem,
přestože včera došlo k časovému paradoxu a vrátili jsme se o deset let dřív než jsme měli, čímž se nám vylidnil tábor, ráno se nám podařilo přetočit hodiny zpět tak, že vše dobře dopadlo a mohli jsme opět cestovat časem všichni.
Dnes jsme měli starověk, zažili jsme zlaté období Řecka a Říma. Na medovém dopoledni jsme se pobavili o včelách, medu a k čemu jsou včely dobré. Krásné divadlo "Jak se medvěd učil včelařit" spojené s cestováním časem jsme zakončili výtvarnou dílnou. Po výborném obědě, řecko římské řezané s kaší, jsme vyrazili po odpočinku na tógovou party do Houslí. Užili jsme si piknik a ochutnávkou vybraných lahůdek, obsluhu otroků a vyrobili si vavřínový věnec, potom jsme šli pozdravit průvod Caesara. Odpoledne rychle uteklo a tak jsme vyrazili zpět do našeho tábora.
Ave Caesar!
 

Den pátý - UFO a vracíme se na Zemi

Mezigalaktická super hyperbolická expres pošta
Vzdálená planeta STOP hladomor zažehnán STOP děkujeme STOP Kapička štěstí pro všechny lidi na Zemi STOP dobrou STOP
Vaše píseň - naše nová hymna STOP
XB10 a XB68 ouou dík

.

UFO mimoni

Fotogalerie: Letní tábory 2015

Tato fotogalerie je prázdná.