Příměstský tábor v Lysolajích

"V Houslích se usadil drak"

Den první - DRAČÍ STOPY

Naši malí drakologové prozkoumali pečlivě území Houslí, kde se prý podle místních zpráv vyskytuje drak. Pověst byla potvrzena nalezením dračích stop, dračího trusu a vykopáním dračího spáru. Běhali jsme, chodili a hledali draky, prozkoumávali dračí stopy a nalezli jsme dračí jeskyni. Po obědě jsme si poslechli dračí přednášku a povídali si o dracích. Původně prázdná nástěnka se zaplnila obrázky draků a odpoledne jsme tiskli táborová trička a ubrousky. Zítra se můžou vaše děti těšit na povídání o dračí stravě a jiné zajímavé zážitky.... Na dnešní den se můžete podívat na Picasa, uběhlo to strašně rychle.
Pokud se Vám děti zdají utahané, nachodili jsme při hledání draků asi tak 12 kilometrů :-)
Těšíme se na vás opět ráno!

V Houslích se usadil drak 2013 - den první

Táborová hymna ke stažení! 

Draka-boli-zub-2.mp3 (3264260)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Den druhý - V Lysolajích se vylíhli draci!

Potvrdili jsme jejich přítomnost nálezem dračích skořápek, bohužel prázdných, ale opodál jsme nalezi skutečné malinké dračí stopy. Odlitek stop je ke spatření v Dračím doupěti. Posbírali jsme skořápky a slámu na dračí hnízdo a při polední pauze si o dracích četli. Nakonec jsme se shodli na tom, že draci jako všežravci žerou všechno, jen ne princezny, protože to by asi umřeli hlady, natiskali jsme si na papír všechno dračí žrádlo, od lachtana, přes pandu až po velrybu. Odpoledne jsme v Kaménce hráli na draka, dračí honičky, dračí žrádlo a pod. Žádnému živému drakonovi, dračici ani dráčeti se nic vážného nestalo :-) Jen byli skoro všichni "sežráni zaživa". Nakonec jsme si založili dračí almanach a získali prvního draka do sbírky.

 

V Houslích se usadil drak - den druhý

 

Den třetí "kritický"! Zachraňme ovečky!

Ve středu ráno jsme si vzpomněli na místní ovečky a šli jsme je varovat před drakem. Na okraji lesa nad Lysolajemi spí totiž podle pověsti zakletá pastýřka, která nemohla najít své ztracené ovečky. Ze zakletí ji mohly vysvobodit jen děti, které k ní přiženou stádo oveček, které se rozutekly. 

Na cestě jsme potkali pocestného Kamila, který nám pomohl najít místo, kde pastýřka spí a poradil nám, jak ovečky nahánět, abychom je k pastýřce zavedli a mohli ji tak vysvobodit z dlouhého spánku. Pastýřka nám ukázala, jak se dojí koza, jak voní koží mléko a poprosila nás, abychom jí pomohli ovečky zahnat na pole s svatojánským osením. Ukázalo se ale, že ovce jsou celkem tvrdohlavá zvířata a do osení jsme je jen tak nemohli zahnat. Vrátily se zpátky a  nakonec teprve napodruhé se povedlo a ovečky začaly spásat chutné obilí. 

V Houslích se usadil drak - den třetí
Po obědě a čtení dalších příběhů drakounů jsme si šli pohrát s míči do Kaménky, pak nalepili nové draky do almanachu a další vymalovali. Zítra nás čeká "Drakoboj" a to bude hustý!!! Těšte se!   
 

Den čtvrtý - DRAKOBOJ

Čtvrtý den - Drakoboj - znamenal pro nás létání na horolezecké houpačce, kterou pro nás připravili kolegové Lišky Míly z T-mobile - mockrát děkujeme za pěkně připravený den a chlapskou zábavu pro naše drakology. Dračí šupiny poztrácené v Houslích nám pomohly při vytváření obrazu draka, drakologové vyzkoušeli dračí masky, svůj hmat a čich při poznávání běžných věcí. Nejmenší si mohli pohrát dole na pískovišti. ZAhráli jsme oblíbené dračí žrádlo a náročné dopoledne jsme zakončili přetahovanou s naší chlapskou posilou na dvě kola. V prvním kole sice zvítězili draci, ale v tom druhém je drakologové společnou silou porazili na hlavu. Po dobrém obědě U kapličky jsme dali krátké čtení a válení a vydali se na petangové hřiště, kde jsme hráli kopanou, cvičili a házeli, honili se. Nakonec jsme dračí almanach doplnili o dva další draky - stříbrného a zlatého.

Fotky najdete tentokráte na Facebooku

Fotky a videa od Míly

Den pátý - DRAČÍ POKLAD

Dnes jsme dopoledne šli na místo, kde byl nalezen dračí spár a vzali s sebou mapu. Barevné body napověděly cestu, fáborky nás zavedly na místa, kde byla ukrytá dračí vejce a v každém jedna hádanka. Uhádli jsme jich devět z deseti, jedna nám dala docela zabrat, došli jsme na konec cesty a nevěděli co dál. Museli jsme uhádnout všechny...
No schválně, drakovi to taky chvilku trvalo :-)
Když je zima, roste k zemi.
Když je teplo, roste k nebi.
Co je to?


Najednou se shůry ozval dračí řev. Nad námi se ozval podmanivý silný dračí hlas a ptal se, jak jsme pochodili s hádankami. Požádali jsme ho o pomoc, naštěstí se slitoval a poradil, pak nám věnoval velký košík s pokladem, rozloučil se a odletěl. Už jsme se ho nestihli zeptat, jak se jmenuje, ale cestou jsme ho ještě zkoušeli volat, ale už byl pryč. Tak jsme šli honem na oběd, k obědu byl řízek s bramborem a všichni měli velký hlad.
Odpoledne jsme se vydali na poslední hrátky venku - bublinkovali jsme jako o život.
A pak už bylo jen lepení draků do alb, předávání certifikátů a všeobecné gratulace k dosažení titulu drakona a dračice.

Nalezené dračí vejce s hádankou

Sbírání a balení věcí pro maminky bylo sice nudné, ale nutné, vše jsme stihli v limitu. Pak už jen zamést, vše uklidit, zbalit sebe a své děti a honem domů na večeři...

Fotky najdete tentokráte na Facebooku

 

Organizátor tábora:

MC Liška o.s. Občanské sdružení je registrované u MVČR od 5.4.2011.

IČO: 22894730 

Sídlo: Sídlištní 202/2, 165 00 Praha 6 Lysolaje.

Transparentní účet u Raiffeisen Bank a.s.: č. 6783564001/5500