Básničky a písničky

Šašek

(pohybová básnička) Když se tahá za šňůru, (zataháme na imaginární šňůru) leze šašek nahoru. (jakoby lezeme po žebříku) Rozhazuje rukama, (dle textu) vyhazuje nohama. (dle textu) Rolničkama zazvoní (zatřepeme hlavou) a takhle se ukloní. (úklona)

Vítací písnička v Lišce

"Pondělí začíná, liška děti zajímá, zpívání začíná, pojďte všichni sem. Uklidíme hračky, zahrajem si písničky, hezky si společně lišku užijem!"

Vrba košatá, koza rohatá a vlk

Stojí vrba košatá, hej hej koleda. Na ní koza rohatá, hej hej koleda.   Přišel za ní kmotr vlk, hej hej koleda, natahoval po ní krk, hej hej koleda.   Paní kmotra pojď dolů, hej hej koleda A já dolů nepůjdu, hej hej koleda.   Ty máš velký zubiska hej hej koleda, natáh bys mě kůžiska...

Anglické zpívánky s Aškou

  Hello how are you! Hello, how are you Hello, how are you Hello, how are you How are you today?   Hello (Honzik) Hello (Nikolka) Hello (Suzi) Everyone hello!   Thank you, I am fine Thank you, I am fine Thank you, I am fine We are fine today We are...

Běžel zajíc podle plotu

Běžel zajíc kolem plotu, roztrhal si levou botu, liška mu ji zašívala,  veverka se posmívala.  Co Ty se máš posmívat, když já umím zašívat! Hybaj, hybaj, hybaj ven! Vyženu Tě koštětem. 

Semínko

Z malinkého semínka, které v zimě spí, roste malá rostlinka, když se probudí, protáhne se, rozhlédne se, koukne z díry ven,  ukáže se sluníčku, řekne, dobrý den!

Strom

Z černé země ven roste rovný kmen, roste rovný kmen, roste z hlíny k nebi vzhůru, má krabatou, drsnou kůru, košatí se do azuru,  plody obalen.   Z černé země ven roste rovný kmen, roste rovný kmen, když je vítr, tak se třese, když je ticho, nepohne...

Podzim

Poslední květ na záhonku poslední zvuk ptačích zvonků poslední den u rybníčka poslední kuk do sluníčka které už je za horami to se loučí léto s námi. První zralá švestka v sadě první mrazík na zahradě první ocún u lesíčka první výstřel na zajíčka první žluté listí v trávě to k nám přišel podzim...

Prší, prší

Prší, prší, mrholí do ulic i do polí. Voda padá, teče, kape, schováme se pod okapem. Voda chladí, studí, zebe. Déšť promočí mne i tebe. Prší, prší, prší dál, kdo by si teď venku hrál ?  

Kapka a panenka

Písnička : (nápěv jako Prší, prší ) Spadla kapka na panenku, umáčela jí sukénku : Tralala tralala panenka se schovala. Proč kapičko na zem padáš? Mé panence pokoj nedáš ? Tralala tralala: Pod deštník se schovala.    
1 | 2 >>

Podpořili nás

Dotace městské části Praha Lysolaje

08.06.2015 17:13
Děkujeme zastupitelstvu městské části Praha Lysolaje za přidělení dotace na provoz Mateřského centra Liška o.s. ve výši 50 000,- Kč.  Těšíme se na další spolupráci v roce 2015.

Dobrovolník roku 2014 T-Mobile

09.10.2014 18:48
Děkujeme Lišce Míle za skvělou prezentaci Lišky ve firmě a její účast ve finále ankety T-Mobile Dobrovolník roku 2014. Šla s kůží na trh a získala pro Lišku krásných 5.000,-Kč.  

Dřevěné skládačky Wooden

23.04.2014 13:00
Děkujeme mnohokrát panu Miroslavu Blažkovi za originální dřevěné skládačky a tangramy. S úsměvem nám je ponechal jako velikonoční dar pro Lišku, abychom je užívali při našich hrách. Moc děkujeme za milé velikonoční překvapení a těšíme se, že v Lišce uspořádáme s jeho tangramy na podzim...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>